"Muhtardan Mesaj" Projesi

03222480007 mail@birgulbozkurt.com

"Muhtardan Mesaj" Projesi

"Muhtardan Mesaj" Projesi

Proje Özellikleri

Siz, evinizde veya iş yerinizde yokken size gelen evraklar muhtara teslim ediliyor. Posta veya kargo çalışanları, konutunuzun ya da iş yerinizin kapısına, bir kağıt yapıştırarak, size bilgilendirme yapıyorlar.

 

Ancak, bu bilgilendirme kağıdı ya kayboluyor ya da bir şekilde muhatabının eline geçmiyor. Bu nedenle de mahalle sakinleri gelen evraklarından haberdar olamadığnı için, bir çok hak mahrumiyetleri yaşanıyor.

 

Örneğin, bir mahalle sakinine gelen mahkeme kararı, muhatap evde olmadığı için muhtara bırakılıyor fakat mahalle sakini olan muhatap, muhtarda evrağının olduğunu öğrenemiyor. Yapıştırılan kağıt, bir yöntemle kayboluyor. Bu nedenle de muhatabın mahkemedeki bir çok hakkı zayi oluyor.

 

Biz, muhtar olduğumuz dönemde, mahallemiz sınırlarında bulunan tüm konut ve iş yerlerinde bulunan sakinlerimizin güncel telefon numaralarını dijital bir kayıt altına alarak, gelen tüm evraklardan kendilerini haberdar edeceğiz. Böylece, mahalle sakinimizin kaderini, kapıya yapıştırılan bir kağıda teslim etmeyeceğiz.

 

Oluşturacağımız bu dijital platform sayesinde, evrakın muhtarlığımıza ulaşmasından en geç 24 saat içerisinde, mahalle sakinimizin SMS ile bilgi edinmesini sağlayacağız.

 

Huzurveleri mahallesi sakinlerine önemle duyurulur...